В рамките на инициативата, през цялата седмица от 17 до 21 март, ученици от 9 клас проведоха специални уроци по финансова грамотност с учениците от 3 и 4 клас. В духа на споделеното обучение, деветокласниците влязоха в ролята на учители и представиха интерактивни и ангажиращи уроци, които предизвикаха голям интерес сред по-малките ученици.
Учителите на 3 и 4 клас изразиха своето възхищение от представянето на своите колеги от 9 клас, като подчертаха, че уроците са били не само образователни, но и изключително забавни. Малките ученици също бяха впечатлени от „новите си учители“ и показаха значителен интерес към темите, свързани с управлението на личните финанси.
Тази инициатива е важна стъпка към изграждането на финансово грамотни млади хора, които ще могат да вземат информирани решения и да управляват своите ресурси ефективно през целия си живот. Благодарим на всички участници за тяхната отдаденост и ентусиазъм!
Дата | Клас | Кл. ръководител | Доброволец |
17.03.2025 | III в | А. Враджева | Деница Куртева, Габриела Николова – IXа |
18.03.2025 | III а | Д. Маринова | Алпай Даулджиев, Надя Видева – XIб |
18.03.2025 | IV д | В. Краева | Стеляна Димитрова, Рая Матеева, Габриела Койчева – XIIа |
19.03.2025 | IV а | Н. Станева | Елица Налбантова, Ивена Костадинова – IXа |
19.03.2025 | IV в | Г. Юнакова | Илияна Захарлиева, Анита Стоянова – IXа |
20.03.2025 | III г | С. Вълкова | Ванеса Иванова, Ивона-Мария Колева – IXб |
20.03.2025 | IV г | Г. Неделчева | Ивайла Ненова, Виктория Петканчева – IXб |
21.03.2025 | III б | С. Генова-Гешева | Десислава Недевска, Габриела Начева – IXа |
21.03.2025 | IV б | С. Маркова | Ивайла Форева – IXа |